Du vet, når du har gjort noe du ikke skulle og møter personen som du har avlagt løftet mot, det er ikke en god følelse.
Det skjedde meg på mandag.
Et overrasket spørrende blikk var det som møtte meg. Heldigvis for meg var det med en liten latter i øynene. Akkurat som han sier: Jeg er i grunnen ikke så overrasket. På Stavangersk kommer det: Ka?
Jeg og poden har i grunnen blitt enig, eller for å være ærlig jeg har lovet ham at nå har jeg vært med i styre og stell både på skolen og fritidsaktivitetene hans nok. Dette året skulle han i grunnen ha et friår fra meg.
Så hadde det seg slik da at jeg liker jo være med, men har jo klart å ikke ta på meg noe, helt til mandag da vel og merke.
Fotballen hadde et lite møte med foreldre og spillere. Etter informasjonen til spillerne, gikk de ned i garderoben for å skifte. Dahadde vi foreldre et lite møte med noen valg. Trener og oppmann har de jo, så de oppgaven slapp jeg å vurdere. Foreldrekontakt hadde de ikke, og her ser de spørrende rundt. Jeg klarer å senke blikket, gli godt ned i sofaen og var i grunnen ganske så fornøyd.
Personen på siden av meg ble utpekt, og hun var ganske så overrasket. Jeg hadde jo klart meg ganske så bra til nå, hadde til og med ikke fått muligheten til å si verken ja eller nei. Helt til hun dunker meg i siden og sier at vi kan jo ta dette sammen. Jeg klarte jo ikke si nei til det. Må jo påpeke at jeg sa jeg kunne hjelpe henne hvis hun trang hjelp. Tenkte jeg kunne være en anonym hjelpemann, så det skulle gå fint. Lett å kamuflere den hjemme også, så ingen løfter brudd.
Plutselig sier lederen at nå går vi og tar bilder. Ja det må de bare tenkte jeg, og skulle egentlig til å gå.
Hvem tror du ikke måtte være med og troppe ned i garderoben til guttene for å være med på lagbilde. Joda MEG. Jeg skulte så vidt bort på poden, og ser at han ser ganske så forundret ut.
Bildet som ble tatt av spillerne og oss såkalte foreldrekontaktene (selv om jeg bare hjelper til), preger nå idrettslaget og laget sine facebooksider. Så der var den kamuflerte anonyme hjelpemammaen.
Det var etter dette opptrinnet blikket og uttalelsen KA? kom. Noe som jeg skjønner veldig godt.
Så tross om jeg ikke klarte å holde meg tar poden det med et lite smil. Han klarte til og med å si at han var så vant med at jeg var med at det ikke gjorde så mye. Så jeg er tilgitt…..
Har dere det også slik at det er så vanskelig å si nei…. ?
#barnogfamilie #mamma #ungdom #fotball #idrett
Ja gudbedre,,, jeg har aldri klart å si nei til noe som helst. Men så har jeg fått oppleve utrolig mye spennende og artig 😀
dedicat: Jeg er nok Ganske så lik deg… klarte å holde meg et halvt år da… ikke så gale… he,he.
Hehe….fort gjort. 😉 Det er ikke enkelt å si nei, og det er vel det de vet at du ikke sier 🙂
Greit når han tok det så fint, vet jo hvordan det er å ha mamma med på ting i den alderen. Dattra mi kjente ikke meg jeg var på samme bussen 🙂
HeidiElise: He,he. ja de er jo litt slik, men har vært heldig til nå. Men han matte spørre om dette betydde at jeg skulle være med på turer og slikt og.
🙂 og det skal du sikkert innimellom 😉 ?
Hihihi..ja stakkars gutt…neida…er nok greit å ha mor der også tenker jeg….men jeg er veldig flink til å si nei i sånne sammenheng..da gjemmer jeg meg godt bort…For jeg har ikke orket å påta meg mer en det jeg har på hjemmefronten.Er vel greit å avslutte forsiktig kan du si til han..Så du måtte bare være “hjelper” nå i år…Syns det er bra noen liker å være med også jeg da…Lykke til!
Sånn på direkte spørsmål klarer jeg aldri å si nei, men er blitt flinkere med årene og ikke tilby meg da….så det går rette veien:-)) lykke til med «hjelpe»vervet ditt 😉
Det er fryktelig vanskelig å si nei. Å så er det jo egentlig veldig koselig å bidra, så fremst at det er noe man klarer 🙂 Tror nok at gutten din, er glad for at du er der.
Han vet ikke selv hvor heldig han er ;)) han ser det nok når han blir eldre,at det er fint å ha ei mor som ønsker å stille opp og engasjere seg i det som skjer rundt ham 😉
Ikke det verste løftet å bryte da<3 du brøyt det jo bare litt og ikke med vilje hehehe 😉
Å du hadde så lyst så 😉
Hi-hi, nei jeg har ikke problemer, sier nei med store bokstaver 😀 Men du klarte deg jo ganske fint en stund 😀 Hi-hi
Ikke ofte klarer jeg heller å si nei, så jeg tror jeg er ganske lik deg der…
Jeg er ikke flink til å si nei, men jobber kontinuerlig med saken og er blitt vesentlig bedre.
Ha en fin dag! :)))
Vanskelig å si nei når man føler at grunnene ikke er god nok. Slik har jeg det ofte 🙂
Lillja.blogg.no: Ja sant det. Nå liker jeg jo også å være med, så da blir det ekstra vanskelig.
Ei_heks: Litt der jeg og, spesielt vanskelig når jeg liker å være med:))
Victoria Larsen: he,he. Det er kjekt å være med da….:))
frodith: Ja jeg får bruke det i mitt forsvar:))
Atle: Ja jeg synes det er kjekt å være med:))
wenchepia: he,he. ja bare litt:))
Cecilie kristiansen: Ja tror nok det i grunnen…. og det er kjekt å være med:))
Laine: Tusen takk…. tror det blir kjekt:))
Toini: he,he. ja jeg synes det er kjekt. Nå har jeg kun en da…. hadde nok vært verre hvis jeg hadde hatt flere…
HeidiElise: 🙂