Hei dere.
Jeg har tidligere hatt noen innlegg om turen vår til Bordeaux. Fantastisk by som jeg kan anbefale på det varmeste.
Som alltid er det jo noen småting en glemmer å fortelle, og det har vi fra denne turen også.
Rett og slett når vi på leide sykler og suste rundt på motorveien.
Når vi oppdaget at vi rett og slett syklet på motorveien ble vi litt forskrekket. Noen store rundkjøringer hadde vi passert, biler suste forbi oss, og det var 2-3 felt i hver retning. Vi måtte jo spørre hverandre om vi faktisk var på motorvei, og svarte like forskrekket: Tror det!
Om det er lov å sykle på motorveier i Frankrike, det vet vi ikke. Men vi ble heldigvis ikke stoppet.
Vi mener jo selvfølgelig at vi er ganske så uskyldig oppi dette, siden vi spurte om veien. Men jeg tror nok ikke at politi hadde godtatt at vi hadde sagt at damen i en landsby som hadde pekt ut veien for oss.
I tillegg hadde vi enda et godt kort på hånden. Det startet på landevei, for plutselig forbli motorvei. Det var hvertfall slik vi oppfattet det.
Men før motorveien, så hadde damen rett i en ting. Denne veien førte oss til to flotte vingårder, som vi passerte og besøkte, før vi endte opp på den såkalte motorveien. Gode viner hadde de også.
Tross om det var en morsom opplevelse, spesielt i etterkant, tror jeg ikke at det frister til gjentagelse.
Så skal du til Bordeaux og på sykkeltur. Merk deg motorveiene. Anbefaler ikke å sykle på de, hvis det ikke ligger en vingård i nærheten. Da er det kanskje verdt det. Det konkluderte hvertfall vi med.
#bordaux #vingård #motorvei #sykkeltur #vintur #frankrike #reiseglede #reiselykke
Fint å sykle rundt omkring å se, blir bedre kjent da 🙂 Godt dere ikke ble ARRRRESTERT da 😀
frodith: he,he. ja ikke sant:) Det hadde tatt seg ut. Det var litt skummelt… men vi trødde på. Tror faktisk vi syklet på denne motorveien i omlag 1-2 mil:))
Det var kanskje den vinene som gjorde at motorveien plutselig dukket opp….hihihih…Så skummelt..godt det gikk fint…
Toini: hihi … skal se det:))
ojjj,, hørtes ikke noe særlig ut. Leide en gang sykler når vi var på Gos. Turde ikke bruke de så gal var trafikken der 😛
dedicat: ok. Det gikk bra her heldigvis:)
så lenge vinen var god, så er allting godt, hehe. Har så vidt vært en snartur i Bordeux i 1998 🙂
Mariann: Hehe ja ikke sant:) nydelig by:))
Å sykle er gøy, men jeg tror ikke jeg ville rotet meg ut på motorveien…Bra at dere kom helskinnet fram, og at du heller velger en annen vei en annen gang 🙂
margarites: ja tror nok det:) flirer jo litt av det nå da:))
For en bra løsning å sykle enn å bruke bil.
Man får jo med seg mye mer, pluss at man får brukt kroppen.
Ikke helt bra å sykle på motorveien, men det kan jo hende dere hadde sluppet unna bot, hvis dere hadde skyldt på språket.. Hvis dere hadde blitt stoppet altså
🤓
Vera Lynn: Ja det var veldig kjekt. Byen var og tilpasset på alle måter. Vet nå ikke helt med motorveien da…. men tross om bilene suste forbi… og vi holdt langt inn til kanten … så gikk det jo bra. Ja vi måtte jo spilt dumme he,he.
Sykkling er gøy. Har ikke gjort det på lenge,men det burde jeg jo.
Camilla Heindorf: Hehe