Reklame | Håland Hagesenter
I disse tider kommer det opp flere spennende konsepter, og jeg synes jo dette var et av disse. Jeg var en runde rundt Hålandsvannet, og jeg har nok enten ikke gått denne runden på en stund, tilbudet har nettopp kommet eller at jeg har oversett det. Jeg er jammen meg ikke sikker. Men i dag så jeg det.
Må innrømme at jeg først trodde at det var noen som hadde glemt å pakke sammen etter jul. En diger julenisse som peker mot en eng full av juletre. Med nærmere ettersyn ser jeg at nei, dette er meningen. Her skal det være julenisse hele året, og et tilbud.
Og det er som følger. Velg juletreet ditt nå, vipps over og heng på en lapp. Så har du alt klart til jul. Regner med at du må ta i betraktning at det kan vokse noen millimeter eller cm. , litt usikker på disse vekstene, men du ser jo ca hvordan de kommer til å se ut.
Min første tanke var litt negativ, må innrømme det. Hvem tenker på jul nå liksom? Men med nærmere ettertanke er jo dette en mulighet for å få hele familien, liten som stor på tur året rundt. Når en har kjøpt treet, ja da er det jo ditt eget. Så kan en jo arrangere pynting til hver minste anledning året rundt helt til hogst. Tipper det kan være en gulrot til å få de fleste med på tur. For her måtte en gå litt for å komme til plassen.
(tipper det er en kjørevei til gården, men vi glemmer det en stund. )
Så dagens oppfordring til alle i nærheten av Stavanger som føler at de har sittet litt mye på rumpen, sliter med å komme seg ut og skulle ønske at andre i familien også blir med på tur. Ikke tenk, gå til Hålandsvannet og kjøp et juletre.
Tenner du på ideen og lurer på hvor Hålandsvannet er ligger dette vannet på Madla i Stavanger og i Randaberg Kommune v/ Goa/Leikvoll og har et areal på 1,2 km².
Innlegget er ikke sponset, bare en observasjon og en god ide.
Så kult – den ideen likte jeg godt! Ser for meg mye gøy med å eie et eget tre…..! klem <3
Ja jeg og – måtte tenke meg litt om på den men så løsnet det hehe.
Utrolig smart. Kreativt.
Hva de ikke finner på. Har ikke vært i Madla området på ca 100 år 
Ja det var jo en litt spennende vri – når jeg fikk tenkt meg om. Og sikkert veldig gøy for de med barn da. Synes jeg hører de ivrige barna som følger treet gjennom et år. Du må jo snart ta turen vet du. hehe.
Lurt på en måte
Og fint å besøke det gjennom året. Men jeg kjenner at jeg tenker LITT at noen kan komme å “ødelegge det” i løpet av året.
Men da kjøper man vel bare et annet et 
hehe ja det kom jeg ikke på – men hvis det skjer så tipper jeg at de ordner opp. Tror du ikke? Jeg kan jo tenke at det kan være litt morsom vri hvis en har små barn. Gå å hilse på juletreet kanskje:)
ja hvorfor ikke ,kjekkere å finne et juletre i godt vær :=) ha god tid på seg og slippe det stresset før jul
Ja absolutt. ingen dårlig ide det synes jeg hehe. Så kan en kose seg med treet litt lenger:)
Ha, ha, ha
Kjempesmart og kreativt da.
Ønsker deg en kjempefin søndag

Purr, purr og klem fra Toril og kattene
Ja det var jo det hehe. Så enig.
Jeg må jo si det ville vært falskap å begynne å tenke jul i mars, men full pott for humor og originalitet
Ja det er så sant, men med ettertanke så var det en orginal tanke tenker jeg, og til mer jeg tenker på det liker jeg den. Tenker og på besteforeldre, tenk så kos å ha et slikt prosjekt med barnebarna?
Dette var jo genialt, alle juletreselgere burde følge opp denne ideen. Selv har vi kunstig juletre , men hadde de hatt noe sånt i Bergen også så skulle jeg jaggu ha reservert et til utebruk.
Ja glimrende synes jeg og med ettertanke hehe.