Skal du til Stavanger snart, eller reise fra Stavanger via Sola Flyplass anbefaler jeg at du ser etter drivhuset som står i ankomsthallen.
I går åpnet nemlig Flyplass-drivhuset som skal være tomatproduksjon av piccolotomater.
Tomatene skal benyttes i restaurantene, og jeg er sikker på at det er mulighet med en smakebit også, hvis du ønsker en tomat eller to.
Grunnen for denne produksjonen er at Avinor ønsker å vise de som gjester flyplassen hvordan de tenker i henhold til miljø, bærekraft og om fremtiden på flyplassen. I strategiplanen er det besluttet at lufthaven skal bli mer bærekraftig, og dermed har det blitt satt av arealer som kan brukes til testområder og laboratorium til ulike formål innen landbruk og energiproduksjon.
Jeg vil også nevne at fra før lager flyplassen egen honning, og de har også plantet epletrær og hyllebærtre. Så dette kan bli spennende.
Jøss, dette kaller man nytenkning, og flerbruk av områder …eller noe sånt
så herlig <3
he,he. ja noe sånt:)) Ja det er fantastisk. Litt anderledes, men veldig kult.
Så artig…. Fin tanke og handling hos dere



Ja veldig kult:) Det blir nærmest som en grønn oase på flyplassen etterhvert…. Ha en fin lørdag.
Så flott prosjekt
Ja veldig bra:)
Så bra initiativ! Og så gøy for passasjerer å se at det kan vokse mat på en flyplass også. Sånne småtomater er supergode
Ja det er skikkelig snacks:)) Ja veldig oppfinnsomt:))
Så kult da – annerledes og spesielt! Tommelen opp
Absolutt:))
Nytenkning er bra, og det skaper positiv blest om flyplassen vår også
Ja ikke sant:) Interessant og spennende:)
spennende og et flott prosjekt :=) dette kan jeg virkelig like
Ja fantastisk… det er slik at en blir nysgjerrig på hva det neste de finner på er:))