Zana – ny butikk for den miljøbevisste i Stavanger

Reklame | Zana

Ta med deg emballasje, om du så ønsker noe krydder, litt “snacks”, shampo eller hva du trenger. Ja det er konseptet i Zana som nå har kommet til Stavanger. Har du ikke med deg kan du selvfølgelig få det i butikken.

Når du handler her skal det du får være miljøvennlig, økologisk og “fairtrade”, og overskuddet går tilbake til selskapet eller en humanitær organisasjon.

Konseptet kommer fra Trondheim, og har vært i Trondheim i ca. 10 år.

Som du sikker forstår er det ikke pengene som styrer her men heller tanken om å gjøre litt for den verden vi lever i, samt å få andre til å tenke i samme retning.

Butikken tror jeg absolutt kommer til å gå bra. Her finner du mye spennende både til matlaging, husvask og kroppspleie.

Er du i byen og rundt Laugmannsgaten anbefaler jeg absolutt å ta en titt eller å gjøre et kjøp.

Jeg legger med noen bilder slik at du kan se utvalget.

 

 

 

 

 

Butikken fra utsiden. Det er i de gamle lokalene til Ting.

 

 

Du finner disse sekkene med mel og diverse i større kvantum, men en kan også få i mindre hvis en ønsker.

 

Utvalget av rengjøringsmiddler. Nede i venstre hjørne ser dere beholdere som har div. som shampo, balsam etc. som dere kan fylle på mindre flasker selv. De er ikke så prangende så her må en passe på å fylle på rett.

Så hva synes du? God ide og tror du at dette kan hjelpe å gjøre en liten forskjell?

6 kommentarer

      1. Ja det gjør jeg og. Men det var som grunderen sa i et intervju her om dagen at han tjente pengene på annet vis og hvis han kunne få en person til å tenke mer miljøbevisst så var det verdt det. Så heheh. Tror det er god økonomi i bunn her.

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg