Hei dere.
Håper dere har en fin søndag, og kanskje som meg nyter morgenkaffen?
I går kom jeg over en oppskrift på Gressløkblomst som jeg har lyst å dele med dere. Jeg synes disse blomstene er så fine, og det har irritert meg litt at jeg ikke har kunnet bruke dem til noe. Ja det var det jeg trodde. Men de har visst mange bruksområder har jeg funnet ut. De kan tørkes, de kan syltes og flere andre ting.
Jeg testet ut det å sylte de, og plukket inn de fra busken min som enda var fine. Det var ikke så mange så men de var noen få. Jeg kokte opp 2 skjeer med eddik, 4 skjeer med sukker og 6 skjeer med vann.
Smaken er litt lik syltet rødløk, men litt rundere. Kan brukes til tilbehør til kjøtt og masse annet.
6 kommentarer
tja hvorfor ikke ,kanskje jeg prøver denne ,kan ha dem ferske i salaten også
Ja det leste jeg. Den smaker faktisk godt hehe. Alt en lærer – google er en fin ting:))) Og så er den så fin synes jeg.
Det eneste RARE er at det føles litt rart å spise blomster
Fordi man ikke er vant
Synes av blomster som man putter i munnen. Vi har jo spist resten, men er liksom vant til løker, stilker osv 
hehe ja det er slik jeg og tenkte. Men faktisk så var de veldig god. Og de kan også brukers uten å sylte til å ha i salater og slikt. Eller bare å pynte med hehe.
Spennende
Beundrer de som er så flinke til å ta vare på urter og planter på den måten
Gode tanker og god sommer 
Ja det er litt spennende å se hva en kan gjøre med tingene hehe. Ha en god sommer du også og en flott dag:))